Dziecięco Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminnego Centrum Kultury w Poniecu wzięła udział w XIX Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych Giulianova we Włoszech (Teramo, Abruzzo).

Jeszcze przed samym festiwalem muzycy uświetnili uroczystości związane z Bożym Ciałem na zakończenia miesiąca Maryjnego z udziałem biskupa Treviso.

W ramach festiwalu, 1 czerwca muzycy wystąpili na Piazza Buozzi, w występie konkursowym. Mimo stresu, jaki wywołała atmosfera festiwalu orkiestra zaprezentowała swój show na najwyższym poziomie, wzbudzając aplauz nie tylko włoskiej publiczności.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2171131549786156&id=1395231870709465  - występ naszej orkiestry od 50 min.

Dzień później 2 czerwca orkiestra zaprezentowała się w przemarszu konkursowym na stadionie miasta Giulianova. Musztra paradna podobnie jak dzień wcześniej spotkała się z gromkimi brawami. Publiczność orkiestra zaskoczyła również znajomością języka włoskiego. Mimo pełnego słońca dali z siebie wszystko.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=226358321290260&id=105475656711861  - występ od 1h 5 min.

Przez cały okres festiwalu nasz zespół rywalizował z profesjonalistami min. ze Szwecji, Węgier, Wielkiej Brytanii, Czech, Belgii, Kostaryki i Meksyku.

Trzeci czerwca to uroczysta parada, przemarsz ulicami Giulianova oraz oficjalne podsumowanie i zakończenie festiwalu gdzie miało miejsce ogłoszenie wyników.

https://www.facebook.com/radioazzurragiulianova/videos/2172325976333380/ - prezentacje orkiestry 9:30 min. oraz 45:20 min.

Wieczorem wszystkie orkiestry zaprezentowały się ponownie na placu Buozzi, gdzie po krótkiej prezentacji każdej z orkiestr nastąpiło ogłoszenie wyników.

https://www.facebook.com/radioazzurragiulianova/videos/2172491682983476/ - występ od 1h 25 min.

Dziecieco- Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminnego Centrum Kultury w Poniecu otrzymała następujace wyróżnienia:

Najlepsza orkiestra dęta festiwalu

Najlepsza orkiestra młodzieżowa festiwalu

Nagroda dla najlepszego dyrygenta festiwalu

Przez tydzień pobytu Zespołu we Włoszech żyliśmy tym wydarzeniem, a występy były śledzone na żywo za pośrednictwem orkiestrowego fanpage’a, były szeroko komentowane i cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Nadmorska miejscowość Giulianova (Teramo - Abruzzo)  była miejscem rywalizacji znakomitych orkiestr z całego świata i śmiało możemy powiedzieć, że młodzież i dzieci należące do Młodzieżowej Orkiestry Dętej pobyt we Włoszech będą wspominać bardzo długo i to nie tylko za sprawą udziału w festiwalu i wygranej, ale również dzięki temu, że mieli możliwość zobaczyć wiele pięknych miejsc. Byli między innymi we włoskim kurorcie oraz w Wenecji.

Jesteśmy dumni z naszych muzyków. Brawo, brawo, bravo.. complimenti per tutti!

 

 Galeria zdjęć: