W poniedziałek 14 maja w auli Przedszkola Samorządowego w Poniecu odbył się XXIII Wojewódzki Festiwal Piosenki Przedszkolaków Czerwonak 2018 – eliminacje powiatowe.

Do udziału przystąpiło aż 33 uczestników. Reprezentowali oni:

- Zespół Szkolno-Przedszkolny w Borku Wielkopolskim;

- Przedszkole Samorządowe „Pod Dębem” w Karolewie;

- Przedszkole „Ochronka” Sióstr Służebniczek im. Jana Pawła II w Gostyniu;

- Przedszkole Niepubliczne „Bajka” w Gostyniu;

- Przedszkole Niepubliczne „Ochronka” im. Edmunda Bojanowskiego w Podrzeczu;

- Przedszkole Samorządowe w Pudliszkach;

- Przedszkole Samorządowe Pudliszki, Oddział Przedszkolny w Żychlewie;

- Przedszkole Samorządowe „Pod Świerkami” w Krobi;

- Przedszkole Samorządowe w Łęce Wielkiej;

oraz Przedszkole Samorządowe w Poniecu.

W składzie jury znalazły się: Pani Bogna Czabajska- nauczycielka muzyki w Szkole Podstawowej w Poniecu, Pani Agnieszka Wolińska - Chuda –Bibliotekarka w Ponieckiej Bibliotece oraz Pani Joanna Zborowska – nauczycielka przedmiotów artystycznych w Szkole Podstawowej w Poniecu.

Jury oceniało przede wszystkim aspekty takie jak: dobór repertuaru w szczególności dostosowanie piosenki do możliwości wykonawczych wg parametrów, estetykę wykonania oraz ogólny wyraz artystyczny.

Spośród 33 uczestników pięcioro otrzymało awans do dalszego etapu, który odbędzie się 4 czerwca w Lesznie a byli to: Weronika Chuda z Przedszkola Niepublicznego „Ochronka” im. Edmunda Bojanowskiego w Podrzeczu, Olga Harendarz z Przedszkola Samorządowego    w Pudliszkach, Antoni Klebaniec z Zespółu Szkolno-Przedszkolnego w Borku Wielkopolskim, Maria Majewska z Przedszkola Samorządowego Pudliszki, Oddział Przedszkolny w Żychlewie oraz Maja Matysiak z Przedszkola Samorządowego        w Pudliszkach. Maciej Malczyk Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Poniecu wraz z Dyrektor Przedszkola Samorządowego Romualdą Maćkowiak oraz Wicedyrektor Katarzyną Widyńską wręczyli laureatom nagrody. Każdy z uczestników otrzymał upominek oraz pamiątkowe dyplomy. Na przedszkolaków czekał słodki poczęstunek.

 Galeria zdjęć: