W niedzielne popołudnie rozpoczęła się druga edycja gry miejskiej w Poniecu tym razem ze względu na setną rocznicę tematem było Powstanie Wielkopolskie. Po przywitaniu wszystkich zgromadzonych uczestników przed budynkiem Gminnego Centrum Kultury przez Burmistrza Ponieca Pana Jacka Widyńskiego, grę zapoczątkował dr Grzegorz Wojciechowski przebrany za powstańca. Drużyny stając się rekrutami oddziałów Powstańczych miały za zadanie do jak najlepszego przygotowania się do przybycia wojsk niemieckich. Mogli to zrobić na punktach mapy zaliczając zadania takie jak udzielenie pomocy osobie która złamała nogę, obranie  jak największej ilości ziemniaków, wspięcie się na wieżę ze skrzynek, oddanie strzałów do tarczy, przeprawieniu się przez pole minowe czy rozszyfrowanie informacji.

Drużyny uczciły również pamięć poległych powstańców poprzez zapalenie znicza na cmentarzu przy grobie poległych powstańców.

Zakończenie gry miejskiej odbyło się na placu Przedszkola Samorządowego w Poniecu. Dyrektor Gminnego Centrum Kultury pan Maciej Malczyk podziękował wszystkim drużynom za udział w grze i świetną zabawę. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkową koszulkę. Rozlosowano również pamiątkowe upominki dla osób biorących udział w grze.

Zwycięzcami okazał się partol pod nazwą WDW. Zwycięska drużyna miała możliwość zakończenia gry poprzez „wysadzenie pociągu pancernego”. Po rywalizacji i ogłoszeniu wyników uczestnicy  odpocząć mogli przy ognisku.

Organizatorzy: Burmistrz Ponieca, 11 Drużyna Harcerzy Starszych w Poniecu, Grupa Badań Historycznych Regiment, Dr Grzegorz Wojciechowski

oraz Gminne Centrum Kultury w Poniecu serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom oraz osobom które zaangażowały się w organizację.



Galeria zdjęć: