Dzień Wiatru to coroczna impreza organizowana przez Gminne Centrum Kultury w Poniecu oraz firmę Acciona Energia, która przyciąga zarówno dzieci, jak i dorosłych, oferując mnóstwo atrakcji i zabawy na świeżym powietrzu. Tegoroczna edycja wydarzenia obfitowała w różnorodne atrakcje, które zapewniły uczestnikom niezapomniane wrażenia.

Duża liczba dmuchanych zamków dostarczyła mnóstwa radości najmłodszym uczestnikom. Dzieci mogły skakać, zjeżdżać i bawić się w bezpiecznym i przyjaznym środowisku. Podczas tegorocznego Dnia Wiatru nie zabrakło również wyjątkowych atrakcji, które pozwoliły dzieciom wyrazić swoją kreatywność i w pełni cieszyć się festynem. Wśród nich szczególną popularnością cieszyły się malowanie twarzy, tatuaże brokatowe oraz malowanie włosów.

Specjalnie przygotowane miasteczko strażackie przez OSP Dzięczyna, cieszyło się dużym zainteresowaniem. Dzieci mogły przejść przez strażacki tor przeszkód, a przejażdżki kolejką strażacką była niepowtarzalną okazją, by podróżować  tym szczególnym pojazdem.

Stoiska z regionalnymi przysmakami  przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich z Drzewiec, Łęki Wielkiej, Bogdanki, Żytowiecko i Szurkowo cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Można było skosztować m.in. takich specjałów jak bigos, tosty, gofry czy watę cukrową i popcorn . Podczas tegorocznego Dnia Wiatru, członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Czarkowie przygotowały specjalne stanowisko skręcanych baloników, gdzie dziecko mogło wybrać swój ulubiony kolor balonika i zdecydować, jaki kształt chce uzyskać.

Na scenie nie zabrakło energetycznych występów.  Taniec Zumba Kids EM Project rozgrzał publiczność i zachęcił wszystkich do wspólnej zabawy. Dzieci pokazały swoje umiejętności taneczne, prezentując różnorodne układy choreograficzne.

Występ interaktywnego Teatrzyku Złoty Melonik dostarczył mnóstwo radości zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Barwna postać Kota w butach przyciągnęła uwagę najmłodszych, zapewniając im wspaniałą rozrywkę.

Występ Teatru Kulka to magiczne widowisko pełne kolorowych rekwizytów i fascynujących gagów. Aktor Teatru Kulka zaprezentował swoje talenty, angażując publiczność w swoje przedstawienie.

Impreza zakończyła się spektakularnym Piana Party, które dostarczyło mnóstwo frajdy wszystkim uczestnikom. Tysiące baniek piany zamieniły plac w wielką, białą chmurę, w której dzieci mogły się bawić i skakać .

Dzień Wiatru to wydarzenie, które na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników. Program imprezy sprawił, że każdy znalazł coś dla siebie, a wspólna zabawa i radość były widoczne na każdym kroku. Wyrażamy najserdeczniejsze podziękowania za wspaniałą pracę, dla wszystkich osób, które przyczyniły się do organizacji tej niezapomnianej imprezy. Wasze zaangażowanie, pasja i dbałość o każdy szczegół sprawiły, że wydarzenie było niezwykle udane i pełne pozytywnych emocji.Galeria zdjęć: