W dniach 8-15 maja 2024r. odbyła się kolejna odsłona „Tygodnia Bibliotek” pod hasłem: „Biblioteka na czasie”. To co działo się u nas to przede wszystkim spotkanie autorskie z p. Katarzyną Gacek polską pisarką i scenarzystką, autorką serii dla dzieci „Supercepcja”, dostępną oczywiście w naszej bibliotece. Spotkanie miało miejsce w Szkole podstawowej w Żytowiecku, a zaprosiliśmy na nie uczniów z klas IV, V i VI. 
Kolejne dni to zajęcia dla grup przedszkolnych z Przedszkola samorządowego w Poniecu oraz dla klas I-III ze Szkoły podstawowej w Poniecu. Było to między innymi: wysłuchanie opowieści "Wypadek czyli Lubię to!", quiz ikon i loga, gra w koło fortuny, wykreślanka i łowienie tytułów. Z pewnością jednym z ciekawszych elementów było szukanie skarbu.
Nie zapomnieliśmy również o Przedszkolu w Łęce Wielkiej gdzie również odbyły się zajęcia, a także w Żytowiecku dla klas I-III.
Był to bardzo aktywny i owocny czas. Uczestnikom dziękujemy za tak liczny udział i mamy nadzieję, że ten czas upłynął Wam pod znakiem świetnej zabawy.
Zapraszamy do galerii zdjęć. 

 Galeria zdjęć: