W dniu 22 marca na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Wody. Święto zostało ustanowione w celu podniesienia świadomości, jak wielką rolę odgrywa woda i jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów.

W ramach tego dnia przygotowano atrakcje,  m.in. ciekawe stoiska partnerów, zajęcia kreatywne i warsztaty,  eksperymenty i ciekawe pokazy. Zachęcilismy również dzieci do wzięcia udziału w quizach, w których do wygrania będą eko gadżety.

Podczas ekofestynu poznano także laureatów w konkursach dla dzieci przedszkolnych oraz w konkursie dla Szkół podstawowoych.

Ten dzień to również akcja DRZEWKO ZA MAKULATURĘ . Przez czas poprzedzający imprezę zachęcaliśmy mieszkańców naszej gminy do zbiórki makulatury, którą własnie w piątkowy dzień można było wymienić na drzewko.

Z ogromną radością i wdzięcznością  pragniemy złożyć serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wzięli udział w naszej ekologicznej inicjatywie ! W tym roku akcja odbywała się pod hasłem „Oddaj makulaturę wspieraj naturę”.
Dzięki Państwu udało nam się zebrać znaczną ilość makulatury, co przyczyni się nie tylko do ochrony środowiska, ale również pozwoli na posadzenie wielu nowych drzew.
 

.Galeria zdjęć: