Obchody święta ziemi ponie­ckiej rozpoczęły się w piątek, 14 lipca o godz. 18. Wówczas na scenę wyszedł zespołu 4EVER, który rozgrzał poniecką publicz­ność. Tuż przed godz. 20 burmistrz Ponieca Jacek Widyński wraz z dyrektorem Gminnego Centrum Kultury w Poniecu Maciejem Malczykiem dokonali oficjal­nego otwarcia i zaprosili wszyst­kich do wspólnej zabawy.

Jako pierwszy wystąpił zespół Zbóje, który uraczył wszyst­kich przebojami takimi jak: "Dziew­czyno z gór", "Życie to tylko chwila" oraz "Co za noc". Tuż po Zbójach na scenę wy­szedł król góralskiego disco - polo. Kordian wraz ze swoimi muzykami na poniecki stadion przyciągnął rzesze fanów, którzy wspaniale ba­wili się przy porywających hitach.

Po koncertach na stadionie po­została głównie młodzież, która do godz. 2 bawiła się na dyskotece.

Część koncertowa drugiego dnia obchodów XVII Dni Ziemi Ponieckiej rozpoczęła się już o godz. 18 występem rawickiej wokalistki Magdaleny Zamoroki  i jej bandu.

Punktualnie o godz. 20 swój koncert rozpoczął zespół Feel. Muzycy ze Śląska wykonali swe największe hity: "A gdy jest już ciemno", "Jak anioła głos" czy "No pokaż, na co cię stać". Na zakończenie zespół wystąpił w duecie z Pawłem "Storo" Stróżyńskim, znanym koszykarzem i muzykiem, uczestnikiem 7. edycji programu "Must Be The Music. Tylko muzyka".

Niezapomniany wieczór ponieckiej publiczności zapewnił występ jednego z najlepszych zespołów rockowych w Polsce. Parę minut po godz. 22 na scenę wyszedł zespół IRA z liderem Artur Gadowskim. Ze sceny wybrzmiały największe hity zespołu, które znał każdy: "Mój dom", "Nadzieja" oraz "Ona jest ze snu". Po zakończonych koncertach drugiego dnia również odbyła się zabawa taneczna z DJ-em.

Podczas XVII Dni Ziemi Ponieckiej nie zabrakło wielu atrakcji przygotowanych z myślą o najmłodszych mieszkańcach. Były darmowe dmuchańce oraz park rozrywki. Tegoroczna odsłona Dni Ziemi Ponieckiej przyciągnęła rzesze fanów z wielu regionów Polski.

Serdeczne podziękowania składamy  wszystkim sponsorom, bez których nie byłoby aż tak dużego przedsięwzięcia. Gminnemu Zakładowi Wodociągów i Kanalizacji za pomoc w przygotowaniach i utrzymaniu czystości na stadionie sportowym. Służbom bezpieczeństwa, policji i Ochotniczym Jednostkom Straży Pożarnej z naszej gminy, którzy dbali o bezpieczeństwo, ład i porządek na stadionie, w wyznaczonych strefach parkingowych oraz na ulicach miasta.Galeria zdjęć: