Wspólnie z Firmą Acciona Energia zapraszamy dzieci i młodzież z przedszkoli i szkół podstawowych do udziału w konkursie "Wiatraki wczoraj i dziś" – II edycja.
Celem konkursu jest pokazanie najmłodszym, jak ważna jest ekologia oraz energia odnawialna dla otaczającego nas środowiska. Konkurs polega na przygotowaniu przestrzennej, ekologicznej makiety wiatraka o maksymalnej wysokości do 130 cm. Praca powinna zostać wykonana z materiałów wtórnych t.j. zużyte tekturowe opakowania, plastikowe butelki czy makulatura.
Przy budowie pracy konkursowych, dzieci, a szczególnie te najmłodsze, skorzystać mogą ze wsparcia rodziców. Warto podkreślić, że inicjatywa ta jest nie tylko doskonałą okazją do wspólnej zabawy, ale również do poznania historii i funkcji tych niezwykłych budowli na przestrzeni lat.
Na wykonanie prac i wzięcie udziału w konkursie jego uczestnicy mają czas do 11 czerwca 2023 roku. Właśnie podczas organizowanego festynu pn. „Dzień Wiatru” uczestnik składa prace w godzinach od 14.00 do 16.00 w namiocie przy scenie w Parku Miejskim. Godzinę później poznamy wyniki konkursu i wręczymy nagrody. Więcej w regulaminie konkursu.Załączniki: