Tegoroczna kolejna edycja  marszu NW Marzanna 2018 już za nami.  Słoneczna niedziela w godzinach przedpołudniowych ściągnęła do wigwamu „Józefówka” w Tarchalinie ponad 200 uczestników – miłośników lubiących  czynnie spędzać wolny czas. Nie zabrakło kijkarzy  z Bojanowa, Ponieca, Leszna, Osiecznej, Pawłowic, „Deptaczek” z Rawicza, ”Łazików” z Miejskiej Górki, „Włóczykijów znad Orli” z Pakosławia, z” Azymutu” z Lipna, Śremu oraz innych okolicznych miejscowości. Po krótkiej rozgrzewce i wspólnym i zdjęciu kijkarze ruszyli na start. Sześciokilometrowa trasa przygotowana
i oznaczona przez organizatorów nikomu z maszerujących nie sprawiła żadnego problemu. Nie zabrakła nutki rywalizacji; dla zwycięzców  w kategorii; Dzieci, Mężczyźni i Kobiety organizatorzy przygotowali puchary  i upominki, które wręczyli włodarze bojanowskiej gminy. Na uczestników, którzy ukończyli marsz czekał ciepły poczęstunek; kiełbaska z grilla, bigos, kawa i ciasto. Wśród uczestników marszu rozlosowano nagrody ufundowane przez sponsorów.

Szczególna  atmosfera, jaka  miała miejsce   po zakończonym marszu sprzyjała nowym znajomościom, rozmowom między kijkarzami  ; m. in. dot. planów na najbliższy rok oraz odpoczynkowi w ciepłych promieniach wiosennego słońca.

W końcu nadszedł czas na spalenie Marzanny- pani zimy i powitaniu wiosny czemu towarzyszyło wspólne odśpiewanie kilku piosenek.

Organizatorzy imprezy Bojanowskie Kijki Szczęścia,  sekcja Krok za Krokiem GCK w Poniecu, Sołectwo Tarchalin serdecznie dziękują wszystkim, którzy włączyli się czynnie w pomoc przy jej realizacji spotkania oraz policji i strażakom jednostki OSP Bojanowo za zapewnienia bezpieczeństwa maszerującym.Galeria zdjęć: