Tradycyjnie, w styczniu Dziecięcio - Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminnego Centrum Kultury w Poniecu zaprosiła miłośników muzyki na Koncert Noworoczny, który  odbył się  w hali Widowiskowo Sportowej w Poniecu.

Pierwszy koncert, który rozpoczął się punktualnie o godzinie 15.30 zgromadził komplet publiczności. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło parlamentarzystów, w tym Minister Pracy i Polityki Społecznej – Pani Marleny Maląg, samorządowców oraz dyrektorów szkół, przedszkoli i jednostek organizacyjnych. Na drugi wieczorny koncert sprzedano ponad 800 biletów.

Orkiestra pod batutą kapelmistrza - Wiktora Bąka wykonała "Marsz wojenny" Józefa Mullera, fragment opery "Carmen" Georges'a Bizeta oraz utwór "Podróż na koniec świata" kompozytora z Benjamina Yeo. Przed tak dużą publicznością wystąpiła również „Mała orkiestra” prowadzona przez Pana Tadeusza Urbaniaka. Młodzi muzyki zagrali dwie kolędy, kończąc klasyczną część Koncertu Noworocznego. W drugiej części dominowała muzyka z filmów animowanych, usłyszeliśmy tematy związane m.in. z filmami „Aladyna”, „How to Train Your dragon”, „Avangers” czy składanki filmowe z 1984 roku.

 Galeria zdjęć: