Od 5 do 7 sierpnia w Poniecu będzie można spotkać grupy i pojazdy historyczne, a wszystko za sprawą III Zlotu Grup Rekonstrukcji Historycznej pt. „Operacja Poniec”, na który w imieniu Organizatorów już dziś serdecznie zapraszamy.

Żywą historię przybliżać będą grupy rekonstrukcji, które przyjadą do Ponieca prawie z całej Polski. Poza tym będziemy gościć żołnierzy Obrony Terytorialnej, którzy przybliżą i pokażą jak funkcjonuje ich formacja.

Organizatorzy zapraszają w piątek, 5 sierpnia na kino plenerowe na Orliku. O godzinie 21.00 zaplanowano projekcję dramatu historycznego pt. „1917”. Film opisuje losy dwóch młodych żołnierzy – Schofield i Blake, którzy dostają rozkaz przedostania się za linię wroga, aby dostarczyć tajną wiadomość, która pozwoli brytyjskim żołnierzom uniknąć wpadnięcia w śmiertelną pułapkę.

Dzień później, w sobotę na placu przy Gminnym Centrum Kultury w Poniecu odbędzie się inscenizacja historyczna ‘Karbala”. Nie zabraknie parady pojazdów, rekonstruktorów i detektorystów wokół ponieckiego rynku, konkursów historycznych, piaskownicy archeologicznej, wystawy, prezentacji GRH i wiele innych atrakcji.Załączniki: