W niedzielne przedpołudnie sekcja NW „KROK za KROKIEM” Gminnego Centrum Kultury w Poniecu zorganizowała I Mikołajkowy Marsz. Na Dzięczyńskim Centrum Sportowo-Rekreacyjnym zaroiło się od różnych mikołajkowych grup- uczestników marszu.  Zgromadziła się ponad 70-cio osobowa grupa kijkarzy m.in. z Bojanowa – Bojanowskie Kijki Szczęścia, z Pakosławia”  Włóczykije  znad Orli, z Miejskiej Górki grupa ”Łaziki”, „Deptaczki „z Rawicza, Azymut z Mórkowa oraz kijkarze z Pawłowic, Pudliszek , Osiecznej, Żytowiecka i  Ponieca.

Po  powitaniu chodziarzy i zaproszonych gości przez dyr. GCK w Poniecu Macieja Malczyka, krótkiej rozgrzewce i pamiątkowym zdjęciu wszyscy wyruszyli w przygotowaną leśną trasę. Pokonanie  sześciu kilometrów nikomu nie sprawiło trudności tym bardziej, iż podczas marszu dopisała świetna pogoda.. Po marszu wszyscy mogli odpocząć przy ognisku  i poczęstować się grillowaną kiełbaską, dobrym plackiem, kawą czy barszczem. Dla uczestników przygotowano również losowanie drobnych upominków.

Zorganizowany I Marsz NW na terenie naszej gminy miał na celu zaprezentowanie walorów krajoznawczych  naszej gminy, jej promocję jak również propagowanie Nordic Walking jako formy aktywnego spędzania wolnego czasu.

Organizatorzy imprezy Gmina Poniec,  sekcja GCK „ Krok za Krokiem”, „Bojanowskie Kijki Szczęścia”, Sołectwo Dzięczyna dziękują wszystkim uczestnikom za przybycie i udział w imprezie.Galeria zdjęć: