III Mikołajkowy Marsz Nordic Walking w Dzięczynie zgromadził w niedzielne przedpołudnie 1 grudnia 2019r. blisko stu uczestników. Na dzięczyńskim kompleksie rekreacyjnym zrobiło się biało-czerwono od mikołajowych czapek kijkarzy. Przybyły do nas grupy z Pakosławia Włóczykije z nad Orli, Rawickie „Deptaczki”, ”Łaziki” z Miejskiej Górki, Bojanowskie Kijki Szczęścia”, grupa Azymutu z Lipna oraz kijkarze z Pawłowic, Sułkowic, Osiecznej i wielu okolicznych miejscowości. Po powitaniu uczestników i krótkiej rozgrzewce kijkarze ruszyli wytyczoną przez organizatorów trasę, która wiodła leśnymi ścieżkami i duktami a jej długość oscylowała blisko 6 km. Już po godzinie pierwsi uczestnicy kończyli swój marsz, a  na mecie mieli możliwość zregenerowania sił przy grillowanej kiełbasce, ciepłym bigosie, placku  i kawie. Miłym akcentem była niespodzianka przygotowana przez koleżanki z Pakosławia zarówno dla naszej jak i bojanowskiej sekcji kijkarzy z okazji 11-stej i 13 –stej rocznicy powstania sekcji. Całą imprezę zakończyło losowanie upominków oraz pamiątkowe zdjęcie.

Ideą tej imprezy jest popularyzacja Nordic Walking oraz aktywny sposób spędzania wolnego czasu przede wszystkim na świeżym powietrzu. A zaznaczyć należałoby, że w tym roku pogoda dopisała nam wyjątkowo.

Organizatorzy sekcja NW „Krok za krokiem” Gminnego Centrum Kultury dziękuje wszystkim za udział w marszu a koleżankom za przygotowanie imprezy. Do zobaczenia za rok na szlaku w Dzięczynie !!!Galeria zdjęć: