W dniu 21 września w siedzibie Gminnego Centrum Kultury w Poniecu odbyło się spotkanie podsumowujące sezon artystyczny Dziecięco Młodzieżowej Orkiestry Dętej  2018/2019.

W spotkaniu oprócz młodych instrumentalistów i ich rodziców uczestniczyli Przewodniczący rady Miejskiej w Poniecu Jerzy Kusz, dyrektor GCK Maciej Malczyk, kapelmistrz orkiestry Wiktor Bąk oraz instruktorzy Borys Kaźmierczak i Tadeusz Urbaniak

Była to wyjątkowa okazja do podsumowania całej dynamicznie rozwijającej się działalności muzyków. W ciągu tego okresu Orkiestra zagrała bowiem sporą ilość koncertów, znacznie powiększyła poziom artystyczny oraz współpracowała z wieloma wybitnymi osobowościami. Nie obyło się również bez sukcesów, muzycy wygrali XXIX Festiwal Amatorskich Orkiestr Dętych w Kleczewie, zdobywając I mie­jsce w kategorii konkursowej, II miejsce w kategorii marszowej i tytuł najlepszego dyrygenta festiwalu. Ponadto sukcesem okazał się też koncert noworoczny, który przyciągnął blisko 1000 słuchaczy, a bilety wyprzedały się w trzy dni. Kolejnym sukcesem jest tegoroczny występ podczas Mistrzostw Europy Orkiestr Dętych w Rastede. Grupa zdobyła tam złoty medal z punktacją 86,17. Przy wspólnym posiłku, w miłej atmosferze toczyły się luźne rozmowy oraz omawiano plany na przyszłość. Z całą pewnością to nie koniec artystycznych wrażeń, których możemy spodziewać się po ponieckich muzykach.