Kolejny już raz odbyła się Parafiada zorganizowana przez ks. proboszcza Krzysztofa Szymenderę oraz całą społeczność parafialną. Wielki rodzinny piknik odbył się w niedzielę 21 lipca, w ramach XV Dni Ziemi Ponieckiej.

W programie nie zabrakło dużej dawki muzyki. Oprócz stałych punktów programu, jakimi są występy zespołu Humoreska czy chóru Cecylia działającego przy parafii p.w. Najświętszej Maryi Panny w Poniecu, muzyczne atrakcje zapewnił regionalny zespół Gołaszyniacy oraz rockowo - bluesowa kapela „Droga do nieba”. Grupa jest reanimacją formacji o takiej nazwie, która działała w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Z oryginalnego składu pozostali Dariusz Kociołek i Lech Niedźwiedziński. Nowi ludzie w zespole to Robert Szukała                           i Arkadiusz Gołaszewski.

Tradycyjnie konferansjerem był niezastąpiony Dariusz Kędziora, który swym poczuciem humoru doprowadzał publiczność do łez.

Jak zawsze największe emocje wzbudziła loteria fantowa, z której całkowity dochód przeznaczony zostanie na remont dachu kościoła p.w. Chrystusa Króla. W tym roku liczba nagród była tak duża, że losowanie trwało kilka godzin a główna nagroda została wręczona tuż przed godzina 21:00.Galeria zdjęć: