W dniach od 19 do 21 lipca, na stadionie miejskim w Poniecu, odbyły się Dni Ziemi Ponieckiej. Była to jubileuszowa, XV edycja tej imprezy, która od lat cieszy się dużym zainteresowaniem.

Atrakcje dla mieszkańców, jak i gości z okolic i dalszych miejscowości, rozpoczęły się w piątek od otwarcia lunaparku, z kolejką górską i kartodromem. O godzinie 20: 00 rozpoczęły się koncerty gwiazd muzyki disco-polo. Do Ponieca przyjechali prawdziwi weterani muzyki disco - polo, których okres świetności przypadał na latach 90- te zeszłego wieku, zespół Skaner oraz powstały w 2012 roku zespół Piękni i Młodzi. Na scenie rozbrzmiała taneczna muzyka, przy której publiczność bawiła się wspaniale. Wraz z wokalistami śpiewano ich największe hity m.in.: „Nadzieja”, Pociąg do gwiazd”, „Amore” zespołu Skaner czy też „Niewiara”, „Ona jest taka cudowna” i „Kocham się w Tobie” zespołu Piękni i Młodzi. Patrząc na roztańczony tłum, który zapełnił stadion, można śmiało stwierdzić, że zaproszenie takich gości było strzałem w dziesiątkę.

Sobotnie świętowanie na stadionie sportowym rozpoczęło się przed południem. O godzinie 11: 00 wystartowała pierwsza edycja imprezy biegowej Poniecka 10-tka 1 Famag Bieg.

Po zakończeniu biegu ruszył blok sportowo-rekreacyjny, gdzie rozegrano kilkanaście sportowo-zręcznościowych konkurencji, w których do wygrania były bardzo atrakcyjne nagrody. Dzieci poszukiwały złota, skakały w worku, kobiety rzucały jak najdalej torebką, a prawdziwi mężczyźni zamienili się w drwali. Rywalizacja jak zawsze była zacięta, ale warty podkreślenia jest fakt, że cała zabawa przebiegała w duchu dobrej zabawy i w miłej atmosferze. Wszyscy uczestnicy brali udział w loterii, w której mogli wygrać atrakcyjne nagrody. Główną z nich była pralka, która trafiła do pani Katarzyny Walczak z Ponieca.

Nowym punktem programu była próba ustanowienie rekordu Polski w liczbie osób pijących mleko z tubki. I tu mieszkańcy naszego regiony nie zawiedli- rekord został pobity.

Po zakończeniu turniejowych zmagań publiczność przeniosła się pod scenę. Część estradową sobotniego wieczoru rozpoczął kabaret Weźrzesz ze Skarżyska-Kamiennej, tworzony przez Katarzynę i Jarosława Pająków. Po dużej dawce humoru przyszedł czas na muzykę.

Punktualnie od 20:00 na scenę wyszedł zespół Poparzeni Kawą Trzy. Kapelę tworzą dziennikarze radiowi, a w zespole zobaczyć można między innymi Wojciecha Jagielskiego oraz Jacka Kreta. Muzyka zespołu jest mieszaniną wielu stylów muzycznych a ich utwory to duża doza ironii, odnosząca się do wielu ludzkich przypadłości.

Tuż przed godziną 22:00 nastąpił długo wyczekiwany dla wszystkich moment. Opadła kurtyna, a na estradzie pojawił się zespół Video. Publiczność, zwłaszcza jej młodsza część, nie przestawała bić braw, a muzycy rozpoczęli grać swoje największe przeboje. Nie zabrakło „Belli”, „Szminki róż” i piosenki „Środa czwartek”.  Niejednokrotnie muzycy wchodzili w interakcje z publicznością, co spotykało się z ogromnym aplauzem. Kulminacja nastąpiła w trakcie utworu „Idę na plażę”, kiedy to wokalista zespołu, Wojciech Łuszczykiewicz, zaprosił na scenę publiczność.

Jak co roku organizacja Dni Ziemi Ponieckiej stała na bardzo wysokim poziomie, przez co świętowanie przebiegało w sposób sprawny i bezproblemowy. Zawdzięczamy to dyrektorowi Gminnego Centrum Kultury w Poniecu Maciejowi Malczykowi oraz jego pracownikom, Urzędowi Miasta z burmistrzem Jackiem Widyńskim na czele, hojnym sponsorom, Policji, Straży Pożarnej oraz wszystkim gościnnym mieszkańcom naszego miasta.

MK

Serdecznie dziękujemy naszym sponsorom:

Acciona S.A.

Huta Szkła „GLOSS” Glonek-Busz Sp. Jawna

GAZ  SYSTEM S.A. 

TG Nova Marcin Morawski Zakład Uboju i Rozbioru

Bank Spółdzielczy w Poniecu – Prezes Zarządu Mieczysław Dużałka

GOBARTO S.A. prezes zarządu Roman Miler

Sprzedaż Artykułów do Produkcji Rolnej Tadeusz Ciechanowski 

Aga Mix Agata Dziubałka

Zakłady Mięsne Łagrom – Agro Sp. z o.o.

„ZPHU Kuropka” Piotr Kuropka

Auto Serwis Maciej Adamczak

Firma Giera Piotr Giera, Daniel Giera Sp. z o.o.

Zakład ogólnobudowlany „MARBUD” Marcin Ferens

Zakład Ślusarsko-Instalacyjny Tadeusz Repak

Apteki Anna Kalisoras Sp. z o.o

FROST&MEAT by MRÓZ Sp. z o.o. zakłady mięsne Mróz

Spółdzielnia Mleczarska w Gostyniu – Prezes Zarządu Grzegorz Grzeszkowiak

Zakład Stolarski "SIERAKOWSCY" sp. jawna Sierakowski Paweł

Firma Usługowo-Handlowa OLIMP Tomasz Nowacki

DW Car Damian Pawlak

Lakiernictwo Pojazdowe Marek Nowaczyk

„Arwak” Zakład Stolarski Arkadiusz Nowak

P.P.H.U Dark Stolarstwo Meblowe Dariusz Kędziora

Zajazd u Jańczaka Piotr Jańczak

Alfa Electric

Stainer Bauchemie

Gospodarstwo Rolne „ROLA” S.C .Rokosowo Przemysław Koncewicz

Parkieciarstwo Marcin Idowiak

Usługi Geodezyjne i Kartograficzne Dorota Padurska

Stowarzyszenie Wędkarskie Perkoz

Gospodarstwo Agroturystyczne Zagroda „U Szwagra” Iwona i Andrzej Kruś

Auto Handel Jarożek Paweł

Firma Handlowo-Usługowa Józef Szumny

Restauracja „Kryształowa” Firma Raczkiewicz Jan

Biuro Usług Projektowych m3Kaczmarek Marcin Kaczmarek

Serwis Ogumienia Urbaniak Krzysztof

Famag

Geodezja Nowicki Igor i Krzysztof

Dach Styl

„Frezja” S.C. Kwiaciarnia Kuropka Barbara Kuropka Jarosław

SoftStar  Group Damian Kędziora

Firm Handlowo-Usługowa J.K.H.  Twardy Spółka Jawna

„MAR-GUM” Mariusz Danielczak

Gospodarstwo Rolne Michał Mikołajczyk

Usługi Stolarsko – Budowlane Rafał Rosik

Zakład Usług Leśnych/ Agroturystyka Hieronim Koszyczarek

Usługi Blacharsko – Dekarskie Łukasz Marciniak

Skup Złomu Jerzy Pieprzyk

Agricel

Az – Bud Usługi Ogólnobudowlane Łasicki ZbigniewGaleria zdjęć: