Z początkiem wakacji Dziecięco Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminnego Centrum Kultury w Poniecu udała się do Wolina gdzie młodzież miała okazję aktywnie spędzić czas oraz doskonalić umiejętności muzyczne przed wyjazdem na Festiwal w Rastede. W wolnej chwili między próbami był czas na odpoczynek na plaży w Międzyzdrojach, pobyt w Świnoujściu w siedzibie Orkiestry Marynarki Wojennej oraz zwiedzanie portu.

W dniach 28-30 czerwca muzycy z Ponieca wzięli udział w Festiwalu Orkiestr Dętych w Rastede w Niemczech.

W rywalizacji wzięło udział 70 orkiestr z siedmiu krajów, w sumie trzy tysiące dwieście uczestników. Wśród nich znalazło się sześć zespołów z Polski w tym Dziecięco-Młodzieżowa Orkiestra Dęta z  Ponieca, która wystąpiła w kategorii koncertowej.

Orkiestra zaprezentowała się początkowo w niższej grupie, natomiast po wykonaniu koncertu jurorzy przenieśli ją do wyższej.

Podczas mistrzostw orkiestra wykonała dwa utwory. Pierwszy utwór to "Puszta" Jana Van Der Roosta czyli składanka czterech tańców cygańskich, drugi to składanka              z musicalu "Les Miserables".

Od każdego z jurorów orkiestra otrzymała bardzo wysoka ocenę; na 100 punktów możliwych do uzyskania orkiestra zdobyła 86,17 co kwalifikowało ją do złotego medalu.

Z udziału i występu bardzo zadowolony jest kapelmistrz orkiestry Wiktor Bąk, który stwierdził, że sukcesem nie jest zloty medal ale to, że orkiestra zaprezentowała się na tak wysokim poziomie.

Należałoby nadmienić iż średnia wieku w ponieckiej orkiestrze to zaledwie 16 lat, przy profesjonalnych orkiestrach ze średnią wieku 30-40 lat.

Udział w festiwalu dla wielu młodych muzyków był niezwykłym przeżyciem.

Muzycy wrócili do Ponieca z bagażem nowych doświadczeń, które na pewno wykorzystają podczas prób, przygotowując się do kolejnych występów.

Przed muzykami zasłużony odpoczynek, i powrót do prób w sierpniu.



Galeria zdjęć: