Piękna, wiosenna aura powitała w niedzielne przedpołudnie uczestników V edycji powitania wiosny w Tarchalinie. Na starcie marszu wstawiło się 230 miłośników aktywnego spędzania wolne czasu, którzy dotarli tutaj z Bojanowa, Poniec, Pawłowic, Rawicza, Miejskiej Górki, Leszna, Lipna, Zawady/Chazy/, Osiecznej, Święciechowy i okolicznych miejscowości.

Trasa marszu liczyła 8 km z Tarchalina dalej  leśnymi ścieżkami Zielonego Ogrodu i z powrotem.

Część chodziarzy pokonywała wyznaczony odcinek drogi w tempie relaksowym inni rywalizowali o pierwsze miejsca na mecie i zwycięski puchar.

Po  sportowych zmaganiach na wszystkich uczestników czekały grillowane kiełbaski, bigos, kawa i ciasto. Było  też losowanie pamiątkowych upominków a na zakończenie przy wspólnych śpiewach spalono Marzannę z nadzieją na szybką wiosnę.

Organizatorzy imprezy: Bojanowskie Kijki Szczęścia, sekcja Krok za Krokiem GCK w Poniecu oraz Sołectwo Tarchalin serdecznie dziękują sponsorom oraz wszystkim tym, którzy czynnie włączyli się w pomoc przy realizacji spotkania. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę i do zobaczenia za rok!Galeria zdjęć: