29 listopada br. uczniowie klas pierwszych  Szkoły Podstawowej w Żytowiecku spotkali się w bibliotece z bardzo popularnym bohaterem książek dla dzieci – Żółwiem Franklinem, w którego postać wcielił się poznański aktor – p. Piotr Witoń, a który przybył nie tylko, aby opowiedzieć o perypetiach żółwika przedstawionych w cyklu książek o Franklinie, przeprowadzić wiele zabaw, zgadywanek oraz gier ruchowych, ale także wprowadzić młodych czytelników w tajniki zasad wypożyczania oraz poszanowania książki. Była to bowiem pierwsza wizyta najmłodszych uczniów Szkoły w bibliotece.

        Krótkie opowiadania o przygodach żółwia Franklina zaskarbiły sobie wielką sympatię najmłodszych czytelników. Ten zabawny przyjaciel ułatwi zrozumienie wielu trudnych spraw, z którymi dzieci często sobie nie radzą. Pomocny Franklin podpowie na przykład , kiedy wypada powiedzieć przepraszam oraz jak przygotować się do pierwszego dnia szkoły. Każdy tom z serii dotyczy odrębnego  tematu. Często będą to trudne sprawy, z którymi przychodzi się zmierzyć kilkulatkowi. Będzie też radośnie, na przykład wtedy, gdy zostanie starszym bratem lub nauczy się jeździć na rowerze. Na przykładzie historii z życia Franklina o wiele łatwiej wytłumaczyć dziecku, dlaczego musi iść do szpitala lub dlaczego warto mówić swoim bliskim “kocham cię”.


        Autor serii książeczek postarał się, by opowiadania były dopasowane do rozwoju dzieci wkraczających w świat literatury. Proste zdania, duże litery oraz kolorowe obrazki ułatwiają zrozumienie treści oraz wyciągnięcie stosownych wniosków. Opowiadania są pouczające oraz zabawne. Serię opowiadań o Franklinie (dostępną w Bibliotece J ) z powodzeniem można wykorzystać do przyjemnej nauki czytania.

Organizatorem  imprezy czytelniczej była Gminna Biblioteka GCK w Poniecu we współpracy z biblioteką Szkoły Podstawowej w Żytowiecku.Galeria zdjęć: