Tegoroczny II Mikołajkowy Marsz Nordic Walking w Dzięczynie ściągnął do kompleksu rekreacyjnego w Dzięczynie ponad 80-cio osobową grupę miłośników spędzenia aktywnie wolnego czasu w niedzielne przedpołudnie 2 grudnia 2018r. Na starcie stawiły się grupy kijkarzy;”  Łaziki” z Miejskiej Górki, „Deptaczki” z Rawicza; „Bojanowskie Kijki  Szczęścia” z Bojanowa, „Włóczykije znad Orli „z Pakosławia,  kijkarze  ponieckiej sekcji” Krok  za krokiem” oraz wielu niezrzeszonych chodziarzy m.in. z Osiecznej. Na początek każdy z uczestników otrzymał  słodki pakiet startowy.

Po powitaniu uczestników przez dyrektora Gminnego Centrum Kultury Macieja Malczyka i przew. Rady Miejskiej Jerzego Kusza oraz krótkiej rozgrzewce grupa wyruszyła w trasę przygotowaną przez organizatorów. Trasa liczyła ok. 6 km.  okolicznymi leśnymi duktami. Po marszu organizatorzy przygotowali ciepły posiłek, kawę i ciasto a na zakończenie każdy z uczestników miał możliwość wylosowania drobnego upominku.

Składamy podziękowanie przybyłym grupom kijkarzy, którzy nie przestraszyli się chłodnej ale pogodnej niedzieli. Do zobaczenia na trasie!Galeria zdjęć: