Zakład Ciastkarski Piotr Lisiak, Gminne Centrum Kultury w Poniecu oraz KGW Czarkowianki zaprosili amatorów przygotowywania wypieków do udziału w drugiej edycji konkursu cukierniczego dla amatorów pn. "Bake a Cake".  Konkurs mający na celu sprawdzenie umiejętności cukierniczych i zapewnienie dobrej zabawy przyciągnął do świetlicy w Czarkowie nie tylko biorących w nim uczestników, ale także tłumy zaciekawionych kibiców.

Konkurs składał się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. W pierwszej z nich należało odpowiedzieć na 10 pytań z zakresu podstawowej wiedzy cukierniczej, a następnie w 150 minut przygotować tort, deser oraz figurkę z masy cukrowej lub roladę.

Zmagania oceniało jury, w skład którego weszli fachowcy w dziedzinie cukiernictwa: Romana Drobniak, Marcin Surdyk, Aleksander Dolczewski oraz Bartosz Lisiak.

Po burzliwych obradach jury wybrało zwyciężczynie drugiej edycji ponieckiego „Bake a Cake”, którą została Weronika Pawlak z Ponieca.

Przyznano również kilka wyróżnień, m.in. za smak, wygląd, dobór składników czy kreatywność wśród których znalazły się Panie Izabela Bura, Natalia Idowiak, Monika Jakubowska, Marianna Dolata, a także za wyjątkowość i odwagę dla jedynego męskiego uczestnika zabawy Krzysztofa Kędziory.

Przez cały czas trwania konkursu publiczność miała możliwość nie tylko obserwowania zmagań uczestniczek, ale również sama mogła brać udział w konkursach, które prowadził Piotr Lisiak, nagradzając odpowiadających drobnymi upominkami.

Dodatkową atrakcją w trakcie trwania konkursu był niesamowity pokaz mistrza czekolady Marcina Surdyka, który na żywo prezentował swoje umiejętności, w rezultacie których powstała czekoladowa choinka.Galeria zdjęć: