Spotkanie autorskie z Łukaszem Wierzbickim

(..)antycki z kontynentu na kontynent.  Spotkanie minęło w miłej atmosferze i przyniosło dzieciom wiele radości.   Dziękujemy bardzo Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Gostyniu za możliwość spotkania z p. Łukaszem Wierzbickim (..)

Czytaj więcej
Mała Książka Wielki Człowiek

(..)d pierwszych miesięcy życia dziecka.  Akcja skierowana jest do dzieci w wieku przedszkolnym, którzy w momencie zapisania się do Naszej Biblioteki otrzymają wyprawkę i kartę czytelnika oraz kartę na naklejki. Każda wizyta dziecka w bibliotece, zakończona wypożyczeniem książek d…

Czytaj więcej
Dotacja na zakup nowości wydawniczych

(..)Również w tym roku Gminne Centrum Kultury Gminna Biblioteka w Poniecu otrzymała dofinansowanie na zakup nowości wydawniczych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Dofinansowanie pochodzi(..)

Czytaj więcej
Warsztaty "Jesienne wianki"

(..)18 października w Bibliotece Gminnego Centrum Kultury w Poniecu odbyły się warsztaty jeienne na których powstały piękne jesienne wianki.  Panie z ogromnym zaan(..)

Czytaj więcej
Spotkanie pod chmurką!

(..) W dniu 31 sierpnia podczas "Spotkania pod chmurką na placu Zieleni przed naszą biblioteką zakończylismy aktywnie wakacje. Dzieci miały okazję wysłuchać książki autorstwa Eric- Emmannela Schmitta pt. "Wsypa Wolności"(..)

Czytaj więcej
TYDZIEŃ BIBLIOTEK

(..)Tydzień Bibliotek organizowany jest już po raz XIX przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. W tym roku pod hasłem „Biblioteka – świat w jednym miejscu”. To ogólnopolska akcja promocji czytelnictwa i bibliotek organizowana zawsze w okolicach 8 maja, kie(..)

Czytaj więcej
Wielkanocne warsztaty 2022

(..)Tradycją już się stało, że w okresie wielkanocnym organizowane są warsztaty przez bibliotekę. Po dłuższej przerwie spowodowanej pandemią, udało się spotkać żeby wykonać wielkanocne dekoracje. Warsztaty zostały przygotowane z(..)

Czytaj więcej
Pies Lolek w Bibliotece.

(..)Zgodnie z zapowiedzią bibliotekę podczas ferii odwiedził gość specjalny - Lolek, pies terapeutyczny, który na co dzień pracuje z dziećmi w dogoterapii. Lolek jest spe(..)

Czytaj więcej
Wkrótce Ferie Zimowe!

(..)ele ciekawych propozycji. Zapoznajcie się z poniższym harmonogramem. Zapraszamy do zapisów!   18 stycznia Zajęcia kreatywne w bibliotece – Przyjdź do biblioteki i wykonaj prezent dla babci i dziadka. Czekamy na Was w godzinach 8.00 - 16.00.   19 stycz…

Czytaj więcej
Uczczono 103. rocznicę Powstania Wielkopolskiego

(..)j OSiR w Poniecu Dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym przeprowadzono konkurs plastyczny pt. „Wielkopolski Krzyż Powstańczy”. W bibliotece można obejrzeć wystawę fotograficzną poświęconą bohaterom Powstania oraz symbolom powstańczym. Wystawa połączoną jest z prezentacj…

Czytaj więcej
Świętujmy Razem!

(..)lkopolski Krzyż Powstańczy”. Prace konkursowe należy dostarczyć do siedziby Gminnego Centrum Kultury w Poniecu do 23 grudnia.   W bibliotece będzie można obejrzeć wystawę fotograficzną poświęconą bohaterom Powstania oraz symbolom powstańczym. Wystawa połączoną będzie z pre…

Czytaj więcej
Powstały świąteczne obrazy!

(..) Warsztaty bożonarodzeniowe już na nami.  Wzorem lat ubiegłych w Bibliotece odbyły się warsztaty dla dorosłych, które zorganizowano w dwóch terminach (14 i 16 grudzień). Na zajęciach powstały świątecz(..)

Czytaj więcej
Autorka Bobcia u przedszkolaków.

(..) W minionym tygodniu, na zaproszenie Gminnej Biblioteki Gminnego Centrum Kultury w Poniecu w Przedszkolu Samorządowym w Poniecu gosciła autorka książki  „Bobcio i mecz żużlowy”&nb(..)

Czytaj więcej
Katarzyna Janus w bibliotece

(..)W piątkowe popołudnie w naszej bibliotece gościliśmy panią Katarzynę Golik, autorkę jedenastu powieści z gatunku literatury kobiecej między innymi: „Nigdy nie jest za pó(..)

Czytaj więcej
SPOTKANIE AUTORSKIE

(..)Gminne Centrum Kultury Gminna Biblioteka w Poniecu po dłuższej przerwie serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Katarzyną Janus pochodzącą z Leszna autorką powieści obyczajowy(..)

Czytaj więcej
Druga grupa dała radę!

(..)i popularna w latach 70. XX wieku, a teraz ponownie podbija serce i osiąga szczyty popularności.   Wydarzenie zorganizowane wspólnie z Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy w Gostyniu. (..)

Czytaj więcej
Przygoda ze sznurkiem-Makramy.

(..)XX wieku, a teraz ponownie podbija serce i osiąga szczyty popularności.  Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych mieszkańców razem z Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy w Gostyniu zorganizowaliśmy dwudniowe Warsztaty MAKRAMY. Pierwsza grupa swoją przygodę z „magicznym…

Czytaj więcej