Blisko 220 biegaczy stanęło na starcie I Famag Biegu Poniecka 10 - tka, który odbył się w sobotę 20 lipca, w ramach tegorocznych Dni Ziemi Ponieckiej.

Pomysł zorganizowania imprezy biegowej, która mogłaby towarzyszyć Dniom Ziemi Ponieckiej pojawił się w firmie Famag i dzięki zaangażowaniu właścicieli firmy oraz gminy udało się go wcielić w życie. Organizację imprezy wsparli wolontariusze, wśród których były dzieci pracowników Famagu oraz harcerze.

Lista zawodników była już zamknięta na kilka dni przed startem. Ze względu na bardzo duże zainteresowanie wydarzeniem organizatorzy postarają się, aby za rok, w kolejnej edycji limit był jeszcze większy.

Start i meta biegu zlokalizowana była na stadionie sportowym, czyli w miejscu, gdzie odbywały się wszystkie atrakcje z okazji Dni Ziemi Ponieckiej. Natomiast trasa licząca 10 kilometrów, którą musieli przebyć zawodnicy wiodła ulicami Ponieca oraz drogami leśnymi i śródpolnymi, gdzie piach dawał się biegaczom we znaki.

Wszyscy uczestnicy otrzymali na mecie okolicznościowe medale a najlepsi w poszczególnych kategoriach nagrody. Po 37 minutach i 4 sekundach, jako pierwszy, linię mety przekroczył Tomasz Musiał z Dąbcza. Tuż za nim przybiegli Łukasz Orłowski z Wrocławia i Mariusz Tokarczyk z Legnicy.

Wśród kobiet najszybszą była Magdalena Śledź z Wąbiewa z czasem 41 minut i 30 sekund. Kolejne panie na mecie to: Anna Czerwińska z Rawicza i Jolanta Jeż z Gostynia.

Po dekoracji zwycięzców wśród wszystkich biegaczy rozlosowano wiele atrakcyjnych nagród.

MK

 Galeria zdjęć: