Kolejny już raz, ponieccy miłośnicy historii i łamigłówek, stanęli na starcie gry miejskiej "Wehikuł czasu". Pierwotnie wydarzenie miało się odbyć w niedzielę, 12 maja, niestety deszczowa pogoda pokrzyżowała plany i zabawę przeniesiono na sobotnie popołudnie, 18 maja.

Tegoroczna gra, w której uczestnicy przenieśli się w lata 40. XX wieku, rozpoczęła się przed ponieckim ratuszem, gdzie wszystkich zgromadzonych przywitał Burmistrza Ponieca Jacek Widyński oraz dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Poniecu Maciej Malczyk.

Drużyny, składające się od 4 do 6 osób, miały za zadanie uwolnić przetrzymywanych w Urzędzie Miejskim zakładników. Mogły to zrobić poruszając się pomiędzy poszczególnymi punktami gry, zaznaczonymi na mapie, i wykonując różne zadania, za które otrzymywali odpowiednią ilość punktów, przydzielanych w zależności od stopnia poprawności jego realizacji lub czasu potrzebnego do jego wykonania.

Warto podkreślić, że zawodnicy po trasie gry poruszali się tylko i wyłącznie pieszo. Kolorytu zabawie dodawały również stylizacje wszystkich członków zabawy, które odzwierciedlały stroje mieszkańców z poprzedniej epoki.

Po kilku godzinach zmagań na rynku nastąpiło zakończenie gry miejskiej, gdzie podziękowano wszystkim drużynom za udział w grze i świetną zabawę. Rozlosowano również pamiątkowe upominki dla osób biorących udział w grze.

Zwycięzcami okazała się drużyna pod nazwą "Allo, allo", która mogła uwolnić zakładników z Ratusza. Po rywalizacji i ogłoszeniu wyników uczestnicy mogli odpocząć i skosztować przepysznej grochówki.

Organizatorzy - Burmistrz Ponieca, 11 Drużyna Harcerzy Starszych w Poniecu, Grupa Badań Historycznych Regiment, Dr Grzegorz Wojciechowski oraz Gminne Centrum Kultury w Poniecu serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom oraz osobom, które zaangażowały się w organizację.Galeria zdjęć: