W czwartek 16 maja w auli Przedszkola Samorządowego w Poniecu odbyły się eliminacje powiatowe do XXIV Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków Czerwonak 2019.

Do udziału przystąpiło aż 27 uczestników. Reprezentowali oni:

- Zespół Szkolno-Przedszkolny w Borku Wielkopolskim;

- Zespół Szkolno-Przedszkolny w Borku Wielkopolskim Oddział w Zalesiu

- Przedszkole Samorządowe „Pod Dębem” w Karolewie;

- Przedszkole Niepubliczne „Bajka” w Gostyniu;

- Przedszkole Niepubliczne „Ochronka” im. Edmunda Bojanowskiego w Podrzeczu;

- Przedszkole Samorządowe w Pudliszkach;

- Przedszkole Samorządowe w Łęce Wielkiej;

- Przedszkole Samorządowe w Poniecu.

W składzie jury znalazły się: Pani Edyta Wojciechowska- nauczycielka muzyki w Szkole Podstawowej w Poniecu/instruktor sekcji wokalnej humoreska, Pani Irena Kaźmierczak - nauczycielka w Szkole Muzycznej w Lesznie oraz Pan Marcin Goldmann- członek zespołu muzycznego Vegas Band.

Jury oceniało przede wszystkim aspekty takie jak: dobór repertuaru, w szczególności dostosowanie piosenki do możliwości wykonawczych, estetykę wykonania oraz ogólny wyraz artystyczny.

Spośród wszystkich uczestników pięcioro otrzymało awans do dalszego etapu rejonowego, który odbędzie się 30 maja w Lesznie a byli to: Adamiak Jan i Witczak Anna z Przedszkola Samorządowego „Pod Dębem” w Karolewie, Czesiak Danuta z Przedszkola Niepublicznego „Bajka” w Gostyniu, Gendera Zofia z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borku Wielkopolskim oraz Jańczak Zuzanna z Przedszkola Samorządowego w Pudliszkach. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych etapach konkursu.

 Galeria zdjęć: