Sobotnie świętowanie na ponieckim stadionie to również masa atrakcji dla dzieci. Ogromne specjalnie przygotowane „miasteczko” z dmuchańcami, karuzelami i wodnymi niespodziankami, tętniło życiem z olbrzymią frekwencją dzieci, które zupełnie za darmo mogły szaleć do woli pod okiem swoich rodziców. Również dla nich gmina Poniec ufundowała kolorowe baloniki z helem, które dzieciaki otrzymywały przy wejściu do „miasteczka”.

Najbardziej oczekiwanymi punktami sobotniej imprezy były fanatastyczne koncerty największych polskich artystów. Bo kto nie zna Majki Jeżowskiej czy zespołu Golec uOrkiestra. Piosenki „A ja wole swoją mamę”, „Na raz na dwa” rozbrzmiały na ponieckim stadionie śpiewane nie tylko przez artystkę, ale również przez dzieci i ich rodziców dla których odżyły wspomnienia z dzieciństwa. Podczas koncertu piosenkarka obdarowywała wybrane przez siebie osoby płytami, zdjęciami oraz plakatami. Po koncercie przez blisko godzinę była do dyspozycji mieszkańców, którzy licznie gromadzili się pod sceną by zrobić sobie zdjęcie i otrzymać autograf.

Po koncercie Majki jeżowskiej na scenie pojawiła się znana ponieckiej publiczności grupa Humanistyczny Rap. Czterech młodych artystów przekazało mieszkańcom na scenie swoje autorskie treści nakręcając ich do wspólnej zabawy.

Tuz po godz. 21 na scenie pojawili się Ci, na których wszyscy w Poniecu czekali, czyli zespół Golec uOrkiestra. Podczas występu licznie zgromadzona publiczność mogła wsłuchać największych hitów zespołu. Nie zabrakło "Góralskiego tanga", "Ścierniska", czy „Lornetki”, podczas, których cała widownia śpiewała, kołysząc się w zadany przez artystów rytm. Nie zabrakło najnowszej piosenki „Hop na top”, która niedawno ukazała się szerokim odbiorcom. Większość widzów nie zapomni jednak innej piosenki. Zamienione słowa piosenki „ Do Milówki wróc” na „Do Ponieca wróć” śpiewał chyba każdy na stadionie. Podczas koncertu bracia Golec zrobili sobie zdjęcie z całą widownią, które umieścili na swojej stronie na Facebooku. Po występie obaj bracia długo podpisywali autografy na płytach i zdjęciach oraz fotografowali się z fanami.

Koncertowy wieczór przedłużył perfekcyjnie przygotowany laserowy pokaz wykonany przez Visual Sensation. Widzom ukazało się niezwykłe, multimedialne widowisko, opatrzone charakterystyczną dla miasta Ponieca wizualizacją 3d połączone z pokazem przestrzennym zapierające dech w piersiach. Sobotnia imprezę zakończyła zabawa taneczna.

Kilka godzin wspólnego śpiewania, zabaw i integracji, tak wyglądała niedzielna IV edycja Parafiady w Poniecu. Na scenie Parafiady można było oglądać wokalistów sekcji Humoreska, Scholę ze specjalnym programem przygotowanym właśnie na ten dzień, chór Cecylia, pokaz DJ-ski, kapelę podwórkową Eka, a w przerwach Proboszcza z gitarą. Finałem, jak co roku była loteria fantowa, której dochód przeznaczony zostanie na opłatę za wyremontowane organy kościelne.

 

[ KONCERTY - galeria zdjęć ]

[ SOŁTYSIADA - galeria zdjęć ]

 

Sponsorzy XIII Dni Ziemi Ponieckiej

1.Acciona S. A.
2.Huta Szkła „GLOSS” Glonek-Busz Spółka Jawna
3.GAZ SYSTEM S. A.
4.TG Nova. Zakład uboju i Rozbioru
5.Bank Spółdzielczy w Poniecu
6.GOBARTO S. A.
7.Sprzedaż Artykułów do Produkcji Rolnej Tadeusz Ciechanowski
8.AgaMix Agata Dziubałka
9.Łagrom Agro Sp. z o. o.
10.„ZPHU Kuropka” Piotr Kuropka
11.Zakład ogólnobudowlany „MARBUD” Marcin Ferens
12.Zakład Ślusarsko-Instalacyjny Tadeusz Repak
13.PHU Thermo Klima Andrzej Repak
14.Apteki Anna Kalisoras Sp. z o. o.
15.TOP FARMS Wielkopolska sp. z o. o. – Łęka Wielka Roman Łuczak
16.Spółdzielnia Mleczarska w Gostyniu
17.Zakład Stolarski "SIERAKOWSCY" sp. jawna
18.Firma Usługowo-Handlowa OLIMP Tomasz Nowacki
19.Lakiernictwo Pojazdowe Marek Nowaczyk
20.„Arwak” Zakład Stolarski Arkadiusz Nowak
21.P. P. H. U. „Dark” Stolarstwo Meblowe Dariusz Kędziora
22.Zajazd u Jańczaka
23.Parkieciarstwo Marcin Idowiak
24. „ROLA” S. C. Rokosowo Przemysław Koncewicz
25.Usługi Geodezyjne i Kartograficzne Dorota Padurska
26.Koło PZW „PERKOZ”
27.Gospodarstwo Agroturystyczne Zagroda „U Szwagra” Iwona i Andrzej Kruś
28.Auto Handel Jarożek Paweł
29.Firma Handlowo-Usługowa Józef Szumny
30.Restauracja „Kryształowa” Jan Raczkiewicz
31.Biuro Usług Projektowych m3Kaczmarek Marcin Kaczmarek
32.Serwis Ogumienia Krzysztof Urbaniak
33.Kwiaciarnia „Frezja” s. c. Kuropka Barbara i Jarosław
34.SoftStar Group Damian Kędziora
35.Firm Handlowo-Usługowa J.K.H. Twardy Spółka Jawna
36.„MAR-GUM” Mariusz Danielczak
37.Gospodarstwo Rolne Michał Mikołajczyk
38.Usługi Stolarsko-Budowlane. Usługi transportowe Rafał Rosik
39.Zakład Usług Leśnych/ Agroturystyka Hieronim Koszyczarek
40.Usługi Blacharsko-Dekarskie Łukasz Marciniak
41.Skup Złomu Jerzy Pieprzyk