Jak co roku, z okazji Dnia Kobiet zorganizowany został koncert, tym razem w formie spektaklu operetkowo - musicalowego w II aktach, wykonywany przez trójmiejski projekt muzyczny "Artis". Lekka forma, łamanie konwencji, zabarwienie kabaretowe w połączeniu z niezwykłymi głosami wykonawców na długo pozostaną w pamięci widzów, którzy jak zwykle nie zawiedli.

W trakcie dwóch aktów spektaklu operetkowo - musicalowego publicznosć miała okazję usłyszeć artystów: Marię Malinowską, Kamila Pękalę, Karolinę Sołomin i Macieja Gronka śpiewających fragmenty m.in. „Księżniczki Czardasza” Imre Kalmana, „Zemsty Nietoperza” Johanna Straussa syna, „All I Ask of You” z musicalu „Upiór w operze” Andrew Lloyd Webbera czy „Brunetki blondynki” Roberta Stolza oraz kilkunastu innych kompozycji. Śpiewakom na scenie towarzyszył 5-osobowy zespół „Artis” (I skrzypce, II skrzypce, pianino, puzon i flet).

Sama „Operetka nie taka straszna” opowiadała o miłosnych, prywatnych i zawodowych perypetiach Grażyny i Janusza, pary zwolnionych dyscyplinarnie z opery śpiewaków oraz ich przyjaciół: przyszłego dyrektora operetki Andrzeja i garderobianej Żanety. Głównych bohaterów poznajemy podczas imprezy domowej u Grażyny i Janusza. Niestety na przyjęciu mimo wielu zaproszonych gości zjawiają się tylko Andrzej i Żaneta. Gospodarze dowiadują się w tajemnicy od Andrzeja, że dostaną szansę na występ w Operetce. Nie są z tego powodu zbytnio zadowoleni, wszak oni są śpiewakami operowymi, a występ w operetce stanowi dla nich pewnego rodzaju degradację. Jednakże postanawiają skorzystać z szansy.

Po zakończeniu spektaklu owacjom na stojąco nie było końca. Dziękujemy za wspólnie spędzony wieczór i zapraszamy na kolejne wydarzenia kulturalne organizowane przez Gminne Centrum Kultury w Poniecu. Galeria zdjęć: